FotoinšpirácieBlog

Nezabúdajte na etiketu formálneho stolovania

Stanka 19.10.2018
Správne prestieranie jedálenského stola patrí k akýmsi soft skills etikety, ktoré ovláda čoraz menej ľudí. Donášková pizza si síce nevyžaduje tri druhy príborov, ak sa však chystáte pozvať rodinu na nedeľný obed alebo zorganizovať menšiu oslavu s priateľmi, oplatí sa poznať základy formálneho stolovania. Nie je to vôbec zložité a návšteva vašu snahu zaručene ocení.

Základom pre správne formálne stolovanie je čistý a dostatočne veľký priestor. O pohodlie hostí sa môžete postarať v oddelenej jedálni, ale aj na terase alebo priamo v kuchyni. Dbajte na to, aby bol hlavný jedálenský stôl dostatočne veľký, samozrejmosťou je aj správny počet stoličiek.

Stôl by mal byť prikrytý obrusom, ktorý ochráni drevo pred škvrnami a zároveň slúži ako estetický prvok. Bielou farbou obrusu nič nepokazíte, vyniknú na ňom ďalšie dekorácie a samotné jedlo, na druhej strane ale aj každý neželaný fľak. Bez ohľadu na farbu a vzor, obrus by mal byť vyžehlený a spravidla nepresahovať okraj stola o viac než 30 centimetrov.

Rozloženie riadu na stole

Riad ukladáme zhruba 3 centimetre od okraju stola. V závislosti od počtu servírovaných chodov začíname taniermi, na väčší plytký tanier určený na hlavné jedlo položíme hlboký tanier na polievku. Na ľavú stranu od tanierov uložíme vidličky, najväčšia by mala byť tesne pri tanieri. Na pravú stranu pripravíme veľký nôž, polievkovú lyžicu a nôž na predjedlo presne v tomto poradí.

Nad hlavným tanierom by sa mal nachádzať tanierik na pečivo s vhodným príborom a na pravej strane od neho poháre. Papierové alebo látkové obrúsky môžeme položiť priamo na taniere, alebo vedľa vidličiek.

Rozloženie kompletného servisu na stole foto: Shutterstock

Tradične by mal mali byť taniere a príbory na každom mieste rovnaké, ak si ale chcete dizajnovo uletieť, môžete skombinovať viaceré farby a štýly. Klasické sady je možné dostať 6 alebo 12 dielne, vždy sa však oplatí mať aj niekoľko záložných tanierov a pohárov. Bez ohľadu na preferencie hostí, každý by mal mať pred sebou pohár na minerálku, víno alebo iný alkohol podľa ponuky.

Správne servírovanie jedla

Samotné jedlo by malo byť podávané v správnych nádobách. Polievku servírujeme vo väčšej nádobe s viečkom pre udržanie teploty, hlbšie misy sú vhodné na prílohy, mäso a šalát. Predjedlá a zákusky podávame na plytších podnosoch. Nezabúdajte ani na teplé nápoje, omáčky, soľ a iné dochucovadlá.

Súvisiace produkty
Obrus Apolena Clerra, 140 × 220 cm
Ideálne pre interiéry, kde vládne štipka romantiky a ľahkosti… viac info
26 €
Obrus ​​Apolena Stripes, 140 × 220 cm
Predstavujete si domov, ktorý hýri najrôznejšími farbami, a pritom… viac info
34 €
Tmavosivý obrus Apolena Plane, 170 × 170 cm
S neutrálne sivú nikdy neoľutujete. Decentná farbu a jednoduchý… viac info
25 €
Obrus ​​Apolena Pineapple Style, 140 × 140 cm
Predstavujete si domov, ktorý hýri najrôznejšími farbami, a pritom… viac info
24 €

Dekorácia stola

Voľba tematických dekorácii k ročnému obdobiu alebo samotnej príležitosti oslavy je len na vás. Môžete použiť živé kvety, sviečky v zaujímavých svietnikoch alebo vrstvenie obrusov a podložiek pod taniere. Pri výbere dekorácii dbajte na to, aby na seba hostia videli.

Ak rátate s väčším množstvom pozvaných, môžete pripraviť menovky. Oslávenec alebo hostiteľ obvykle sedí za vrchom stola, hneď pri najbližšej rodine. Pri spracovaní zasadacieho poriadku berte do úvahy vzťahy jednotlivých ľudí a dbajte na to, aby nikto nesedel sám, oddelený od skupiny. Pre pozvané deti môžete vyčleniť koniec stola.


Podobné články